Szukaj

Nasza galeria zdjęć

Napisz do nas

E-mail 
Temat 
Wiadomość 
Proszę przepisać. abxemfbb Pomóż walczyć ze SPAMem!
    

Sukces uczniów ZSAEiO w XVI Wojewódzkim Konkursie Historycznym pt.: "Legiony to żołnierska nuta"

Katarzyna Żur (klasa III c LP) i Mateusz Kadłubiec (klasa I c TL) zajęli czwarte miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historycznym.

W dniu 7 listopada  br.  odbyła  się finałowa rozgrywka historycznego konkursu, organizowanego przez  tyski Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków. Organizatorzy przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury w Tychach  popularyzują wśród uczniów naszego województwa wiedzę z zakresu historii Polski  Odrodzonej, w tym roku dotyczył  lat 1908  - 1939 . Finał konkursu odbywa się już od lat w przededniu Święta Niepodległości.

Etap szkolny tegorocznego konkursu odbył się w dniu 1 października, a udział wzięło 9 dwuosobowych drużyn uczniów: Angelika Beldzik, Joanna Niewulis, Klaudia Niwa, Aleksandra Mandrella, Marek Lidke, Mateusz Fogel, Natalia Drzyzga, Arkadiusz Zimak, Justyna Dąbrowska, Joanna Wicher, Mateusz Januszczyk, Dominik Brol, Kamil Zając, Andrzej Zawada, Paweł Lambarski, Maksymilian Majchrzyk, Katarzyna Żur oraz Mateusz Kadłubiec. Ta ostatnia czwórka rozegrała dogrywkę w dniu 9 października.

Organizatorzy konkursu na etapie wojewódzkim oczekiwali od finalistów szczegółowej wiedzy m.in. na temat postaci Józefa Piłsudskiego, wojen 1920 r. oraz 1939 r., znajomości polskich pieśni patriotycznych  oraz malarstwa Wojciech Kossaka.

Gratulujemy  Katarzynie i Mateuszowi ich sukcesu.

Cieszę się, że nagrodzono pracowitość i dociekliwość  w poznawaniu ciekawej, acz trudnej historii naszego państwa.

 

Anna Pruska

Jak do nas trafić?

Zespół Szkół

Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących

ul. Webera 6, 41-902 Bytom

tel. 32 281 03 88, 32 282 34 82

email: szkola@zsaeio.bytom.pl

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 5 w ZSAEiO w Bytomiu jest na 23 miejscu w województwie śląskim i 133 miejscu w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".