Proszę przepisać. bmjbaxoe Pomóż walczyć ze SPAMem!

Nowości 2013/2014

VII Liceum Ogólnokształcące

Klasa stewardess, stewardów i obsługi naziemnej

Młodzież uczęszczająca do tej klasy obok realizacji standardowej podstawy kształcenia ogólnego zdobywać będzie wiedzę i umiejętności z zakresu: udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w środkach transportu lotniczego, zapozna się z środkami transportu lotniczego eksploatowanymi w ruchu pasażerskim, pozna sztukę wizażu i autoprezentacji, nabędzie umiejętności obsługi klienta w ruchu lotniczym, zapozna się z zasadami przewozu osób i bagażu, jak również procedurami awaryjnymi. Dodatkowo uzyska kompetencje z zakresu zawodowego języka angielskiego. Program nasz przewiduje również zajęcia na basenie w celu nabycia umiejętności pływania.

Technikum nr 5

Projektowanie, kreowanie i szycie ubiorów
(w ramach zawodu technik technologii odzieży).

Nauczanie w tej klasie skierowane jest do osób pragnących związać swe życie z szeroko rozumianym światem mody. W procesie kształcenia uczniowie realizować będą program przewidziany dla kształcenia w tym zawodzie i nauczą się: stylizować i kreować ubiory, zapoznają się z technikami konstruowania, modelowania i konfekcjonowania odzieży, nauczą się rozpoznawać i dobierać tkaniny do swoich projektów, zapoznają się z podstawami prowadzenia działalności gospodarczej w branży odzieżowej, poznają język obcy zawodowy. Nasi uczniowie w procesie kształcenia uczestniczyć będą w zajęciach praktycznych realizowanych w wymiarze 5-9 tygodniowo w różnych latach nauki. Spośród absolwentów tego kierunku 20 osób będzie miało corocznie gwarancję zatrudnienia w firmie NORMAN Sp. z o.o. Osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę i ukończyć studia wyższe będą mogły studiować na kierunku projektowanie mody w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.