Junior Top Young 100

W dniu 2 października 2019r. odbyło się w szkole pierwsze pilotażowe spotkanie w ramach realizowanego projektu z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach i Polskim Stowarzyszeniem Menedżerów Logistyki i Zakupów. Nasza szkoła jako jedna z pięciu zakwalifikowała się do projektu spośród szkół z Warszawy, Łodzi, Pawłowic, Rybnika i Żor.Celem projektu jest:

  • udostępnienie wiedzy i doświadczenia profesjonalistów łańcucha dostaw uczniom z klas logistycznych
  • zachęcenie zdolnych, młodych osób do podjęcia dalszej nauki na uczelniach wyższych i kształcenia się w kierunku swojej pasji! Niezależnie od tego jaką przybiera formę
  • łączenie nauki z dobrą zabawą

W wydarzeniach Junior Top Young możliwość udziału mieli wszyscy chętni uczniowie z najstarszych klas związanych z logistyką. Dalsze spotkania wyselekcjonują najzdolniejszych z nich.

Korzyści z projektu Junior Top Young 100 dla uczniów ZSAEiO:

  • LOGISTYKA W PRAKTYCE – cykl wykładów i warsztatów dotyczących „Moja kariera w łańcuchu dostaw", przedstawienie obowiązków i codziennej pracy. Praktyczne logistyczne casestudy oparte na przykładach biznesowych
  • uzyskania certyfikatu potwierdzającego umiejętności językowe (angielski)
  • ŚWIAT LOGISTYKI- konkurs zespołowy „Logistyczne podchody”
  • Wyjazdy na konferencje do liderów biznesu

Opiekun projektu w szkole p. Aleksandra Puchała wierzy, że kontakt z biznesem i studentami pozwoli przekonać niezdecydowanych  uczniów  do dalszego rozwoju i pokazać tym, którzy “startują z przegranej pozycji”, że istnieją dla nich dokładnie takie same perspektywy- trzeba tylko po nie sięgnąć.