Narodowe czytanie 2020

Nauczyciele bibliotekarze ZSAEiO serdecznie zapraszają do udziału w dziewiątej odsłonie Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej edycji jest "Balladyna" Juliusza Słowackiego. 

Akcja, ze względu na epidemię, organizowana jest w innej formie niż w poprzednich edycjach. Proponujemy zdalne czytanie fragmentów Balladyny, które zamieszczać będziemy na stronie biblioteki szkolnej bibliotekazsaeio.blogspot.com/ 

Już jutro na naszej stronie Akt Pierwszy lektury. 

Zachęcamy również do odwiedzania strony Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach Filii w Bytomiu, gdzie zamieszczone będą nagrania wybranych fragmentów utworu w formie filmów, wsparte krótkim komentarzem- linki do nich zostaną zamieszczone na Facebooku PBW. W piątek na stronie PBW zamieszczona zostanie również prezentacja multimedialna na temat Juliusza Słowackiego oraz jego twórczości.