przybliżenieANNA ŻYŁA- Wystawa malarstwa „PRZYBLIŻENIE”” w SqArt Gallery -Bytom ul. Wrocławska 32/34, II piętro

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa w dniu 4 marca 2021 roku o godz.18.00 do SqArt Gallery w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej 32/34, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa częstochowskiej artystki malarki wystawiającej w kraju i najczęściej we Włoszech - ANNY ŻYŁY, której autorka nadała tytuł: „PRZYBLIŻENIE”. Wstęp będzie wolny od opłat.

Znamienny i wieloznaczeniowy jest tytuł Wystawy, tak, jak i twórczość artystki, która zainspirowana jest Naturą. Autorkę prac malarskich interesują różne, na pozór banalne motywy i elementy Natury, które zmienia czas i działalność człowieka w kontekście rozwoju cywilizacyjnego na Ziemi.

Zaobserwowane zjawiska interpretuje na płótnie oraz w malarstwie naściennym jako kompozycje oparte na własnych emocjach, bogatych  gamach kolorystycznych i własnej logice kreacji formy, by doszukiwać się skrywanych przez Naturę tajemnic.

Zwiedzający wnikając w twórczość artystki będą mogli razem z Nią wzajemnie wzbogacać się emocjonalnie i wykazywać PRZYBLIŻENIE do odbioru sztuki malarstwa na żywo używając serca i intelektu.

Poprzez warstwę wizualną artystka skłania do odczytania  innych pozytywnych aspektów ukrytych  w swoich dziełach plastycznych.

Po długim czasie lockdawnu następuje PRZYBLIŻENIE się do Natury i do SqArt Gallery w Bytomiu.

W dniu otwarcia Wystawy będzie możliwość indywidualnego spotkania i rozmowy z Artystką.

Wystawę będzie można zwiedzać on- line na stronie www.sqart.pl.

W czasie dwumiesięcznego trwania Wystawy galeria umożliwi jej zwiedzania z marszandem i historykiem sztuki SqArt Gallery. Prace artystki będą również do nabycia.

*Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania galerii dotyczącym obostrzeń i profilaktyki COVID-19, który dostępny jest na stronie www.sqart.pl w zakładce KONTAKT.