Jestem liderką

25 marca 2021 r. ruszyła 4 edycja Projektu Jestem Liderką organizowanego przez Vital Voices Poland skierowana do uczennic szkół ponadpodstawowych w wieku 16-19 lat.

W Vital Voices wierzymy, że potencjał przywódczy kobiet należy rozwijać jak najwcześniej, a młode kobiety w tym wieku, w sposób szczególny, potrzebują wsparcia, autorytetu oraz dyskusji na temat ich przyszłej roli w naszym społeczeństwie.

Celem programu „Jestem Liderką” jest wspieranie rozwoju talentów przywódczych, obalanie stereotypów dotyczących kobiet oraz promowanie kobiecego stylu przywództwa.

W konkursie mogą uczestniczyć dziewczyny z całej Polski, w wieku 16-19 lat, zainteresowane rozwojem swoich zdolności przywódczych i aktywnie działające społecznie w swoich środowiskach. Przepustką do finału jest dla nich przygotowanie i wysłanie do 24 kwietnia aplikacji składającej się z eseju pod tytułem: „Wyobraź sobie, że jesteś liderką. Jak widzisz siebie w roli przyszłej liderki – Twoja wizja działania, współpracy z ludźmi i zmieniania świata na lepszy ” oraz kwestionariusza, znajdującego się na stronie konkursu. Kapituła, składająca się z przedstawicieli organizacji Vital Voices oraz partnerów konkursu, wyłoni dwadzieścia jeden najlepszych prac. Lista finalistek zostanie ogłoszona na początku czerwca.

Nagrodą dla finalistek jest udział w tygodniowym programie rozwojowo – mentoringowym, który odbywa się w Warszawie w 2 połowie czerwca. Dziewczyny uczestniczą w szkoleniach z zakresu: przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, projektowania kariery oraz rozwoju mocnych stron. Każdej z uczestniczek zostaje dobrana mentorka, która pracuje z nią indywidualnie. Finalistki dostają też szansę otrzymania staży w polskich firmach i instytucjach.

Ambasadorkami tego prestiżowego wydarzenia są: Omenaa Mensah, Katarzyna Pakosińska, Olga Kozierowska, Odeta Moro, Anna Jurgaś, Joanna Talewicz - Kwiatkowska oraz Karolina Zapadka a Ambasadorem Jarosław Kuźniar.

- Już drugi rok z rzędu mam zaszczyt pełnić rolę Ambasadorki projektu „Jestem liderką”. W minionej edycji byłam pod wrażeniem uczestniczek. Te młode kobiety już na etapie liceum mają nie tylko ambitne plany, dotyczące własnych karier zawodowych, ale przede wszystkim swoją działalnością chcą zmieniać świat i czynić go lepszym. Wśród nich widzę wiele przyszłych bohaterek, które będą liderkami i swoją charyzmą pociągną za sobą inne wspaniałe kobiety. Obserwując je, po raz kolejny przekonałam się, że kompetencje kobiet są bezcenne i kluczowe w zmieniającej się rzeczywistości. Być może za kilkanaście lat nie będziemy już mówić o świecie biznesu zdominowanym przez mężczyzn, a kobiety odegrają wiele kluczowych ról. Dlatego już dziś warto wspierać te młode dziewczynki. W moim odczuciu każda z nich ma potencjał, żeby w przyszłości zawojować świat – podkreśla Omenaa Mensah.

Partnerzy 4 edycji:

Partnerzy Strategiczni:
BNPParibas Bank Polska, Microsoft, PWC, Santander Bank Polska

Partnerzy Medialni:
Chilli Zet, Forbes Women, ONET, Newsweek, Radio ZET, Wysokie Obcasy

Partnerzy Wspierający:
Dior, Fundacja Perspektywy, Grupa Pracuj, Hotel Intercontinental Warszawa, Instytut Humanites, Kirov.pl, Pracownia Gier, Sukces Pisany Szminka, Ambasada Izraela, Ambasada Kanady, Ambasada Niemiec, Ambasada Nowej Zelandii, Ambasada Szwajcarii, Ambasada USA, Ambasada Węgier

Vital Voices Global Partnership na świecie działa od 1997 r, a jego założycielkami są Hillary R. Clinton oraz Madeleine Albright. Misją Vital Voices jest rozwijanie potencjału przywódczego kobiet, szerzenie idei mentoringu szkolenie i edukowanie kobiet w zakresie przywództwa oraz wspieranie ich rozwoju zawodowego i osobistego. W Polsce Vital Voices działa od 2010 r.

Szczegóły Konkursu na stronie www.vitalvoices.pl