Szukaj

Nasza galeria zdjęć

Napisz do nas

E-mail 
Temat 
Wiadomość 
Proszę przepisać. msjskwzk Pomóż walczyć ze SPAMem!
    

Nowości 2013/2014

VII Liceum Ogólnokształcące

Klasa stewardess, stewardów i obsługi naziemnej

Młodzież uczęszczająca do tej klasy obok realizacji standardowej podstawy kształcenia ogólnego zdobywać będzie wiedzę i umiejętności z zakresu: udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w środkach transportu lotniczego, zapozna się z środkami transportu lotniczego eksploatowanymi w ruchu pasażerskim, pozna sztukę wizażu i autoprezentacji, nabędzie umiejętności obsługi klienta w ruchu lotniczym, zapozna się z zasadami przewozu osób i bagażu, jak również procedurami awaryjnymi. Dodatkowo uzyska kompetencje z zakresu zawodowego języka angielskiego. Program nasz przewiduje również zajęcia na basenie w celu nabycia umiejętności pływania.

Technikum nr 5

Projektowanie, kreowanie i szycie ubiorów
(w ramach zawodu technik technologii odzieży).

Nauczanie w tej klasie skierowane jest do osób pragnących związać swe życie z szeroko rozumianym światem mody. W procesie kształcenia uczniowie realizować będą program przewidziany dla kształcenia w tym zawodzie i nauczą się: stylizować i kreować ubiory, zapoznają się z technikami konstruowania, modelowania i konfekcjonowania odzieży, nauczą się rozpoznawać i dobierać tkaniny do swoich projektów, zapoznają się z podstawami prowadzenia działalności gospodarczej w branży odzieżowej, poznają język obcy zawodowy. Nasi uczniowie w procesie kształcenia uczestniczyć będą w zajęciach praktycznych realizowanych w wymiarze 5-9 tygodniowo w różnych latach nauki. Spośród absolwentów tego kierunku 20 osób będzie miało corocznie gwarancję zatrudnienia w firmie NORMAN Sp. z o.o. Osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę i ukończyć studia wyższe będą mogły studiować na kierunku projektowanie mody w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

 

Jak do nas trafić?

Zespół Szkół

Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących

ul. Webera 6, 41-902 Bytom

tel. 32 281 03 88, 32 282 34 82

email: szkola@zsaeio.bytom.pl

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 5 w ZSAEiO w Bytomiu jest na 23 miejscu w województwie śląskim i 133 miejscu w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".