Szukaj

Nasza galeria zdjęć

Napisz do nas

E-mail 
Temat 
Wiadomość 
Proszę przepisać. qsrdzttw Pomóż walczyć ze SPAMem!
    

Rekrutacja 2018/2019

>>>Link do rekrutacji.


 

Technikum nr 5

  • Technik ekonomista to świetny zawód, dający perspektywy zatrudnienia. Ucząc się w tej klasie poznasz, czym jest ekonomia, rachunkowość, finanse i prawo. Nauczysz się sporządzać rozliczenia, analizować finanse firm i prowadzić dokumentację. Zdobędziesz ciekawy zawód i możliwość zatrudnienia w instytucjach państwowych, firmach prywatnych, bankach lub będziesz mieć możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
  • Technik logistyk to poszukiwany specjalista. Ucząc się w tej klasie odkryjesz, czym jest logistyka, gospodarowanie zapasami i magazynem, w jaki sposób można zorganizować transport ładunków, jak zarządzać różnymi procesami w firmie. Zdobędziesz ciekawy i dobrze płatny zawód, który da Ci możliwość zatrudnienia w firmach logistycznych, spedycyjnych, centrach dystrybucji, firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych.
  • Technik przemysłu mody to zawód dla osób, które pasjonują się modą. Jeśli chcesz poznać, czym jest projektowanie, kreowanie, modelowanie i szycie odzieży, to jest to zawód dla Ciebie. Nauczysz się konstruować i szyć odzież, poznasz ciekawych kreatywnych ludzi, weźmiesz udział w pokazach mody, zajęciach warsztatowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Techniczną, zdobędziesz doświadczenie zawodowe podczas praktyk w firmie Norman, a po ukończeniu szkoły możesz podjąć pracę lub kontynuować naukę na wybranej przez siebie uczelni (np. w WST na kierunku projektowanie mody).
  • Technik organizacji reklamy to osoba kreatywna i przebojowa. W trakcie nauki dowiesz się, jak przeprowadzać wywiady, zbierać dane, opracowywać ankiety, tworzyć produkty reklamowe. Po ukończeniu szkoły będziesz mieć możliwość podjęcia pracy w agencji reklamowej, radiu, telewizji na stanowisku agenta reklamowego, copywritera, art designera. Możesz też ubiegać się o pracę w agencjach PR, działach marketingu lub reklamy różnych firm. Z powodzeniem możesz podjąć dalsze studia na dowolnie wybranym przez siebie kierunku.

VI Liceum Ogólnokształcące

  • Klasa policyjna pod patronatem Wyższej Szkoły Policji ze Szczytna, obok standardowego programu, przewidzianego dla LO, realizuje zajęcia z prawoznawstwa, prawa administracyjnego, prawa karnego i cywilnego. W ramach zajęć obowiązkowych uczniowie trenują samoobronę, poznają psychologię pracy policjanta, uczestniczą w zajęciach organizowanych przez WSPoL, WSZOP i Komendę Miejską Policji w Bytomiu.
  • Klasa psychologii społecznej: jej uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu psychologii, socjologii i filozofii. Poszerzają kompetencje społeczne i w ciekawy sposób odpowiadają na pytanie, kim jest człowiek i jak go zrozumieć. Poznają sposoby zastosowania psychologii w życiu codziennym. Uczniowie uczestniczą w wykładach w ramach współpracy z Uniwersytetem SWPS. Po ukończeniu nauki mogą podjąć studia wyższe np. na kierunku psychologia, pedagogika, socjologia.

Branżowa Szkoła I stopnia nr 5

  • Fotograf – to osoba zawodowo zajmująca się fotografią, kreatywna i z zacięciem artystycznym. W trakcie nauki nauczysz się robienia różnych zdjęć – plenerowych, studyjnych i technicznych oraz ich obróbki. Nauczysz się obsługi specjalistycznego sprzętu, zasad estetyki i kompozycji obrazu, aranżacji planu zdjęciowego oraz sposobu publikacji i archiwizacji swoich prac. Jako fotograf znajdziesz zatrudnienie zarówno na etacie, jak i będziesz mógł/mogła otworzyć własna firmę. Jest to zawód, który pozwala połączyć pasję z życiem zawodowym.
  • Magazynier-logistyk – to osoba, od której zależy sprawny i szybki przepływ towaru, odpowiedzialna za zaopatrzenie, planowanie procesu produkcyjnego, dystrybucję i transport, kontrolę jakości i ilości towaru przyjmowanego i wydawanego oraz rozmieszczanie towarów w magazynie. W trakcie nauki nauczysz się jak nadzorować pracą w magazynie, wypełniać odpowiednie dokumenty, stosować systemy informatyczne dostosowane do form organizacji produkcji oraz jak posługiwać się systemem identyfikacji produktów. Wybierając ten kierunek zdobędziesz jeden z najbardziej cenionych i pożądanych zawodów na rynku pracy.

Zasady rekrutacji do klas pierwszych

 

 

Jak do nas trafić?

Zespół Szkół

Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących

ul. Webera 6, 41-902 Bytom

tel. 32 281 03 88, 32 282 34 82

email: szkola@zsaeio.bytom.pl

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 5 w ZSAEiO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".