Szukaj

Nasza galeria zdjęć

Napisz do nas

E-mail 
Temat 
Wiadomość 
Proszę przepisać. tqqlkywc Pomóż walczyć ze SPAMem!
    

Rekrutacja 2019/2020

>>> Link do rekrutacji. 


ZSAEiO ogłasza nabór uczniów do klas pierwszych Technikum na rok szkolny 2019/2020
- po szkole podstawowej w pięcioletnim cyklu kształcenia; 

- po gimnazjum w czteroletnim cyklu kształcenia;
w następujących zawodach:  

Technikum nr 5

PRZEJDŹ DO NOWEJ WERSJI SZKOLNEJ STRONY WWW

  • NOWOŚĆ Technik rachunkowości to przyszłościowy zawód dający Ci interesującą pracę z wysokim wynagrodzeniem. U nas nauczysz się korzystać ze specjalistycznego oprogramowania służącego do rozliczeń finansowych, poznasz zasady i przepisy niezbędne do wykonywania przyszłego zawodu. PO ukończeniu szkoły będziesz świetnym specjalistą z zakresu zarządzania finansami firm, rozliczeniami z ZUS-em, z Urzędem Skarbowym i z kontrahentami. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności poszukiwane na rynku pracy.
  • Technik ekonomista to świetny zawód, dający perspektywy zatrudnienia. Ucząc się w tej klasie poznasz, czym jest ekonomia, rachunkowość, finanse i prawo. Nauczysz się sporządzać rozliczenia, analizować finanse firm i prowadzić dokumentację. Zdobędziesz ciekawy zawód i możliwość zatrudnienia w instytucjach państwowych, firmach prywatnych, bankach lub będziesz mieć możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
  • Technik logistyk to poszukiwany specjalista. Ucząc się w tej klasie odkryjesz, czym jest logistyka, gospodarowanie zapasami i magazynem, w jaki sposób można zorganizować transport ładunków, jak zarządzać różnymi procesami w firmie. Zdobędziesz ciekawy i dobrze płatny zawód, który da Ci możliwość zatrudnienia w firmach logistycznych, spedycyjnych, centrach dystrybucji, firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych.
  • Technik przemysłu mody to zawód dla osób, które pasjonują się modą. Jeśli chcesz poznać, czym jest projektowanie, kreowanie, modelowanie i szycie odzieży, to jest to zawód dla Ciebie. Nauczysz się konstruować i szyć odzież, poznasz ciekawych kreatywnych ludzi, weźmiesz udział w pokazach mody, zajęciach warsztatowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Techniczną, zdobędziesz doświadczenie zawodowe podczas praktyk w firmie Norman, a po ukończeniu szkoły możesz podjąć pracę lub kontynuować naukę na wybranej przez siebie uczelni (np. w WST na kierunku projektowanie mody).
  • Technik reklamy to osoba kreatywna i przebojowa. W trakcie nauki dowiesz się, jak przeprowadzać wywiady, zbierać dane, opracowywać ankiety, tworzyć produkty reklamowe. Po ukończeniu szkoły będziesz mieć możliwość podjęcia pracy w agencji reklamowej, radiu, telewizji na stanowisku agenta reklamowego, copywritera, art designera. Możesz też ubiegać się o pracę w agencjach PR, działach marketingu lub reklamy różnych firm. Z powodzeniem możesz podjąć dalsze studia na dowolnie wybranym przez siebie kierunku.
  • Technik handlowiec specjalność e-biznes – jeśli jesteś osobą przebojową, ambitną, wyznaczasz sobie śmiałe cele i konsekwentnie je realizujesz to kierunek dla Ciebie.To zawód na topie, bo handel to nasza codzienność! To innowacyjny kierunek  dzięki  któremu   zdobędziesz umiejętności multimedialnego prezentowani a produktów, obsługi kasy fiskalnej, prowadzenia transakcji na zakupowej platformie internetowej, tworzenia i zarządzania  sklepem  internetowym oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ten zawód pozwoli Ci poznać różne techniki sprzedaży, typy klientów i techniki negocjacyjne. Twoje perspektywy zatrudnienia to m.in. specjalista ds. marketingu, sprzedaży, zaopatrzenia, merchandiser, pracownik działu obsługi klienta w firmach handlowych, ubezpieczeniowych i finansowych.

ZSAEiO ogłasza nabór uczniów do klas pierwszych Liceum na rok szkolny 2019/2020
- po szkole podstawowej w czteroletnim cyklu kształcenia; 

- po gimnazjum w trzyletnim cyklu kształcenia;
w następujących klasach:   

VII Liceum Ogólnokształcące

PRZEJDŹ DO NOWEJ WERSJI SZKOLNEJ STRONY WWW

  • Klasa policyjna pod patronatem Wyższej Szkoły Policji ze Szczytna, obok standardowego programu, przewidzianego dla LO, realizuje zajęcia z prawoznawstwa, prawa administracyjnego, prawa karnego i cywilnego. W ramach zajęć obowiązkowych uczniowie trenują samoobronę, poznają psychologię pracy policjanta, uczestniczą w zajęciach organizowanych przez WSPoL, WSZOP i Komendę Miejską Policji w Bytomiu.
  • Klasa psychologii społecznej: jej uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu psychologii, socjologii i filozofii. Poszerzają kompetencje społeczne i w ciekawy sposób odpowiadają na pytanie, kim jest człowiek i jak go zrozumieć. Poznają sposoby zastosowania psychologii w życiu codziennym. Uczniowie uczestniczą w wykładach w ramach współpracy z Uniwersytetem SWPS. Po ukończeniu nauki mogą podjąć studia wyższe np. na kierunku psychologia, pedagogika, socjologia.

Zasady rekrutacji do klas pierwszych dla absolwentów po gimnazjum oraz szkole podstawowej

Zasady rekrutacji do klas pierwszych

 

 

 

Jak do nas trafić?

Zespół Szkół

Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących

ul. Webera 6, 41-902 Bytom

tel. 32 281 03 88, 32 282 34 82

email: szkola@zsaeio.bytom.pl

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 5 w ZSAEiO w Bytomiu jest na 23 miejscu w województwie śląskim i 133 miejscu w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".