Szukaj

Nasza galeria zdjęć

Napisz do nas

E-mail 
Temat 
Wiadomość 
Proszę przepisać. gitdgwtw Pomóż walczyć ze SPAMem!
    

Międzynarodowy Port Lotniczy GTL Katowice Pyrzowice

Międzynarodowy Port Lotniczy GTL Katowice Pyrzowice jest czwartym największym portem w Polsce pod względem liczby operacji lotniczych. Położony jest około 30 km na północ od Katowic, na pograniczu powiatu tarnogórskiego i będzińskiego. Podobnie jak inne lotniska w Polsce, port w Pyrzowicach powstał jako lotnisko wojskowe w 1940 r. Po latach zastoju, w 1991 r. powstało Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL), które rozpoczęło prace nad rozbudową cywilnej infrastruktury.

Dzisiaj lotnisko w Pyrzowicach jest jednym z kluczowych elementów infrastruktury komunikacyjnej regionu, obsługując mieszkańców Śląska oraz ościennych województw. Port posiada dwa terminale pasażerskie (A/B) o przepustowości ok. 3,6 mln pasażerów rocznie; pod względem ilości obsługiwanych pasażerów lotnisko posiada trzecie miejsce w kraju. Lotnisko obsługuje połączenia stałe, zarówno krajowe, jak i zagraniczne, a także połączenia czarterowe. Rosnąca popularność portu lotniczego przekłada się na zainteresowanie nim nowymi liniami lotniczymi - oprócz naszych Polskich Linii Lotniczych LOT, swoje połączenia z Pyrzowicami otwierają w zdumiewającym tempie kolejne tanie linie lotnicze. W pobliżu lotniska znajdują się hotele.

Jak do nas trafić?

Zespół Szkół

Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących

ul. Webera 6, 41-902 Bytom

tel. 32 281 03 88, 32 282 34 82

email: szkola@zsaeio.bytom.pl

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 5 w ZSAEiO w Bytomiu jest na 23 miejscu w województwie śląskim i 133 miejscu w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".