Szukaj

Nasza galeria zdjęć

Napisz do nas

E-mail 
Temat 
Wiadomość 
Proszę przepisać. ksrcsvph Pomóż walczyć ze SPAMem!
    

Sylwia Derkowska z ZSAEiO finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Szczytnie

12 kwietnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. 30 najlepszych z 204 uczestników  z całej Polski walczyło o 15 indeksów gwarantujących im studia w WSPoL.

Olimpiada organizowana jest od 4 lat i składa się z trzech etapów. Pierwszy ma miejsce w szkołach, które zadeklarują swój udział i polega na napisaniu przez ucznia pracy pisemnej na wybrany temat spośród tych, podanych przez Komitet Główny Olimpiady. Po dokonaniu oceny prac i przeliczeniu punktów uczniowie kwalifikowani są do drugiego etapu.

Drugi etap to test wiedzy  on - line  Każdy uczestnik otrzymuje swój login i w określonym czasie przystępuje do rozwiązania testu wierdzy obejmującego zagadnienia z wiedzy o społeczeństwie i szerokorozumianych zagadnień prawnych. Spośród uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów wyłanianych  jest 30 osób, które biorą udział w III etapie.

Rozgrywa się on na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i składa się z egzaminu ustnego przeprowadzanego przez kilkuosobową komisję oraz testu sprawności fizycznej. Tytuł Laureata Olimpiady Policyjnej otrzymuje uczestnik, który zajął 1 miejsce, miano Finalisty Olimpiady Policyjnej otrzymują uczniowie, którzy zajęli miejsca od 2 do 15.

W tym roku szkolnym w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Policyjnej po raz kolejny udział wzięli uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Administracyjno - Ekonomicznych
i Ogólnokształcących. Po  raz czwarty do finału zakwalifikowały się Bytomianki : Sylwia Derkowska ,Katarzyna Majda i Magdalena Szydłowska. Jedna z nich Sylwia Derkowska zdobyła indeks WSPoL i tytuł finalistki IV Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. Od października może podjąć studia na wybranym przez siebie kierunku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Jak do nas trafić?

Zespół Szkół

Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących

ul. Webera 6, 41-902 Bytom

tel. 32 281 03 88, 32 282 34 82

email: szkola@zsaeio.bytom.pl

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 5 w ZSAEiO w Bytomiu jest na 23 miejscu w województwie śląskim i 133 miejscu w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".